جنبش امل: مشکل تشکیل دولت در لبنان داخلی است نه خارجی

به گزارش ساعت اینترنت، رئیس کمیته اجرایی جنبش امل لبنان تاکید نمود که عوامل داخلی سیاسی در داخل این کشور به طرز قابل توجهی در راستا تشکیل دولت سنگ اندازی می نمایند.

جنبش امل: مشکل تشکیل دولت در لبنان داخلی است نه خارجی

به گزارش گروه بین الملل ساعت اینترنت به نقل از اسپوتنیک عربی، مصطفی الفوعانی رئیس کمیته اجرایی جنبش امل لبنان تاکید نمود که موانع پیشروی تشکیل دولت جدید در لبنان داخلی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی ساعت اینترنت بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی ساعت اینترنت بخوانید. (کلیک کنید)

فوعانی در ادامه با تاکید بر اینکه موانع داخلی در فرایند شکل گیری حکومت در لبنان اکنون بیش از موانع خارجی در فرایند تشکیل دولت مانع سازی می نمایند گفت: برای حل بحران تشکیل دولت در لبنان بایستی دایره حضور نمایندگان طوایف و احزاب سیاسی در فرایند تشکیل دولت بیش از گذشته گردد به عنوان مثال تعداد اعضای کابینه به 20 یا 24 وزیر افزایش پیدا کند.

پیشتر ولید سمیرجعجع در گفتگوی خصوصی با ولید جنبلاط رئیس حزب التقدمی الاشتراکی بر ادامه مقابله خود با حزب الله تا آخر خط تأکید نموده و گفته بود من پانزده هزار جنگجو دارم و ما قادر به مقابله با حزب الله هستیم، حزب اللهی که در نتیجه شرایط لبنان و منطقه بسیار ضعیف شده است.

سمیر جعجع رئیس حزب القوات المشترکه در جمعی خصوصی به جنبلاط پیشنهاد استعفای نمایندگان این دو حزب از مجلس را داده بود و جنبلاط با آن مخالفت نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جنبش امل: مشکل تشکیل دولت در لبنان داخلی است نه خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبش امل: مشکل تشکیل دولت در لبنان داخلی است نه خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید